Mój Świat

6 sposobów na zmarszczki wokół oczu – wnioski mamy

Macierzyństwo stawia przed nami wiele wyzwać. Nim zostajemy  mamami  jesteśmy piękne, młode, jędrne i napięte. Potem sytuacja ulega minimalnej zmianie. Niby wciąż jesteśmy młode, piękne, atrakcyjne, ale w miejsce jędrne i napięte, idealnie wpisuje się: niewyspane, zmęczone, zapuszczone, gdzieniegdzie obwisłe, gdzie indziej nieco galaretowate.  Całe szczęście ostatnio na jednym z kobiecych portali  natknęłam się na przełomowy artykuł. Oczywiście w imię solidarności z przemęczonymi matkami i ich obwisłymi cyckami postanowiłam  podzielić się tą odkrywczą wiedzą. Miejcie jednak  na uwadze, że temat siateczki wokół oczu nie spędza mi snu z powiek i chyba dlatego  nie traktuję go z  należytym szacunkiem i powagą.

6 sposobów na zmarszczki wokół oczu

Piszą, że zmarszczki w kącikach oczu pojawiają się na twarzy jako jedne z pierwszych. Są oznaką utraty elastyczności skóry. Oj chyba nie wiedzą jaka jestem elastyczna kiedy próbuję wyciągnąć Milana spod krzesła, które jest pod stołem, zaraz za kombiwarem, tuż obok dwóch pozostałych krzeseł i mopa. W okolicach dolnej powieki lokuje się siateczka drobnych bruzdek i już nie znika. To lipa, że nie znika, ale całe szczęści portal śpieszy z cennymi radami jak przywrócić spojrzeniu świeżość, a skórze sprężystość. Z pewnością metody były  przebadane przez wybitnych naukowców z USA.  Czujecie ekscytację?  Jesteście gotowe ? Zaczynamy!

1. Wysypiaj się!

Zmęczenie powoduje powstawanie zmarszczek. Staraj się kłaść o tej samej porze (to takie zabawne), ale nie później niż między godziną 24 a 24 (<- pisownia oryginalna)W nocy organizm  (w tym skóra, która jest jego największym organem) musi mieć czas na regenerację.

Punkt pierwszy i od razu  taki cios dla matek. Milan ewidentnie ma w dupie groźbę siateczki zmarszczek na fejsie mamy. To dziwne, ale od ośmiu  miesięcy, nieustanie wydaje mi się,  że moim najważniejszym organem są ręce…wprost stworzone do noszenia, podrzucania, tulenia i ratowania sytuacji kiedy obsraną dupą chce usiąść na (jeszcze czystą) pościel.

Mam nadzieje, że nie załamałyście się  tą informacją. Po prostu spróbujcie nie kłaść się później niż między 24.00 – 24.00 i może będzie dobrze, może nie wszytko stracone. Idziemy dalej,wciąż wierzę, że jeszcze jest jeszcze dla nas nadzieja.

2. Wieczorem dokładnie zmyj makijaż

Nic tak nie szkodzi skórze, jak zalegające na niej zanieczyszczenia i resztki kolorowych kosmetyków (…) Do demakijażu używaj mleczka, śmietanki lub płynu micelarnego.

Jaki makijaż ?  Jakie mleczko ? Jemy Bebilon Pepti DHA. Może być?

3. Nie zapominaj o codziennej pielęgnacji

Dostosuj ją do potrzeb skóry i swojego wieku. – Raczej dostosuj ją do potrzeb swoich dzieci i swoich sił.

Główną pielęgnację jaką z całego serca Ci zalecam jest mycie zębów.  Całą resztę luksusowych zabiegów wykonaj wedle możliwości i nastroju dzieci.

4. Poświęć więcej czasu skórze wokół oczu

Jeśli już ogarniesz dom, jedzenie, dziecko, pranie, spacer (…) i uda Ci się nie paść na cycki i zasnąć w 3 sekundy, nie zapomnij o masażu wokół oczy, to może być ratunek na tą cholerną  siateczkę.  Możesz też poprosić dziecko, żeby jak już macha tymi rękoma celowało w okolicę oczu. Powodzenia.

5. Rzuć palenie

Yesss !! Nareszcie punkt dla mnie!

Dym z papierosów bardzo wysusza naskórek i powoduje, że cera wygląda na szarą oraz ziemistą – podobny efekt daje dziecko wstające o 5.   Po ciąży od 2 buhów jest mi niedobrze, po 5 wymiotuję. Lucky me !

6. Staraj się więcej relaksować i wypoczywać

Stres, zwłaszcza ten długotrwały, przyczynia się do zaburzeń w regeneracji skóry. (…) Najważniejsza jest systematyczność – przynajmniej 2-3 razy w tygodniu poświęć na relaks ok. godziny.

Gwoźdź do trumny.  Za każdym razem kiedy się relaksuję, przeważnie tak koło godz 22.30, o 22.34 już śpię, chyba że był ciężki dzień, to o 22.31 już jest po mnie. Czy zamiast 3 x 1h może wprowadzić 7 x 3-5 min. Czy mogę się spodziewać dobrych efektów ?

 

Dogłębna analiza artykułu  uświadomiła mi  jedno. Drogie mamy żywiołowych niemowlaków…jesteśmy w czarnej dupie jeśli chodzi o zapobieganie siateczki zmarszczek.  Zatem uważam, że należy olać temat i żyć jakby jutra miało nie być.

 

Oryginalny artykuł znajdziecie tu

 

Podobał Ci się mój wpis? Daj mi znać, tu i teraz. Zostaw komentarz. Udostępnij na FB. Daj like. Zróbmy hałas.

To może Ci się spodobać

  • Rafał

    Takie artykuły pisze po prostu copywriter za 3 zł od 1000 zzs i służą one jedynie budowaniu zawartości treści na stronie. Nie przejmowałbym się nimi za bardzo.

    • Kluskowa Mama

      Polać Ci! Ja już się martwię co będzie jak moje dziecię zacznie się poruszać bardziej niż w miejscu 😀