Kącik Dziecięcy Mój Świat

Macierzyństwa nie można sobie wyobrazić

Nigdy nie zastanawiałam się jak to będzie mieć dziecko. Tak już mam, nie analizuję pewnych rzeczy przed czasem. Kupuję skok ze spadochronem, a myśleć że zesram się  ze strachu, zaczynam dopiero jak osoba przede mną wyskoczy i mam minutę żeby do niej dołączyć.  Po czasie stwierdzam, że to bardzo dobre zagranie było i z dzieckiem i spadochronem. Jeśli nie masz jeszcze dziecka weź ze mnie przykład, nie wyobrażaj sobie zbyt wiele. Usiądź, wypij kawę, najlepiej ciepłą, albo od razu butelkę wina, wyśpij się i nie wyobrażaj sobie Bóg wie czego…nie masz takiej wyobraźni.

Nie jest łatwo wyobrazić sobie pobudki co godzinę. Brzmi słabo, ale  to nic nadzwyczajnego dla zawodowej mamy. Pewnie nie przypuszczacie, ale to jest do przeżycia. Owszem horror, ale nie umrzesz, co najwyżej przy którejś pobudce dasz dziecku butelkę z samym modyfikowanym mlekiem bez domieszki wody i zaśniesz wkładając mu ją w oko (true story). To mija.

Kiedyś  zastanawiałam się po co właściwie są poradniki dotyczące karmienia piersią. Przecież to jest tak, że siadasz, przystawiasz, dziecko odwala całą resztę. Wtedy nie wiedziałam, że mój Milan może być tym jednym na milion, który nie opanuje sztuki prawidłowego ssania …nigdy. Będąc w ciąży  nie rozumiałam czemu koleżanka z pracy kazała mi mieć w gotowości  zamrożone  liście kapusty i co to w ogóle ten cały nawał?  Nie przewidziałam, że  któregoś dnia obudzę się z biustem Pameli Anderson i świdrującą w głowie myślą, że przecież skoro sylikon potrafi eksplodować to może te moje balony też. Spokojnie, one nie eksplodują. Co najwyżej krwawią i napieprzają. Niewyobrażalne, ale do przeżycia.

Nie wyobrażałam sobie, że to w ogóle możliwe, żeby osoba z takimi problemami ze snem jak ja przyzwyczaiła  się do spania w jednym pokoju z Szumisiem. Tymczasem nocna rozmowa z mężem:

Michał: Czego szukasz?
Ja: Szumisia.
Michał: Przecież Milan już śpi.
Ja: Ale ja nie mogę zasnąć, wybacz ale za głośno oddychasz.

Cześć, nazywam się Żaneta. Jestem Szumisioholiczką.

Macierzyństwa nie można sobie wyobrazić bo nie tyle  zmienia się Twoje życie, co zmieniasz się ty. Stajesz się mamą. Czyimś całym światem, czyjąś miłością, opoką, nadzieją, super bohaterką. Stajesz się kobietą dla której nie ma rzeczy niemożliwych, która w razie potrzeby wydłubie oczy komu trzeba, która mogła nie dbać o siebie, ale już zawsze będzie dbać o dziecko. Która dziś zrobi rzeczy, które jeszcze do niedawna były niewyobrażalne, która już nigdy nie pomyśli w pierwszej kolejności o sobie.  Dla której nie ma nic cenniejszego niż zdrowie jej dzieci i nic piękniejszego niż ich uśmiech. Diamenty bledną. Która już zawsze będzie kochać i będzie kochana. 

Która nie zje już całego arbuza zapominając o istnieniu męża ( to o mnie), która mając pustą kosmetyczkę  prędzej przegapi – 40 % w Rossmanie,  niż – 30 w Tesco  na dziale dziecięcym (i bez problemu pojedziesz styrana po całym dniu 50 km żeby zrobić  zapas śpioszków) Która kiedyś mogła tydzień podłogi nie myć, a teraz robi to codziennie….w porywach parę razy.

Nie nauczysz się macierzyństwa z poradników, od sexy mamy, teściowej czy Pani Gadżet. Nie musisz, już to potrafisz, masz to we krwi. Zrobisz dla swojego malucha wszystko i to czyni Cię najlepszą mamą na świecie. Nie panikuj, nie bój się. Macierzyństwo to żadna filozofia, ani tajemna wiedza skrywana przez mnichów w klasztorze Shaolin. To trochę sztuka improwizacji.

Twoja mama wychowała Cię bez googla. Wszystkie odpowiedzi znalazła w sobie, w Twoim uśmiechu, Twoich oczach, w miłości, która grzała jej serce. Ty też je tam znajdziesz. Nie wyobrażaj sobie macierzyństwa, przeżywaj je każdego dnia najlepiej jak potrafisz. Tej miłości nie ogarniesz ani głową, ani rozumem, ani nawet sercem. Ona przerośnie wszystkie Twoje wyobrażenia.

Kiedyś się wyśpimy, wypijemy ciepłą kawę i zrobimy to wszystko co teraz wydaje się nieosiągalne.

W tym wyjątkowym dniu życzę Nam żebyśmy już zawsze były najlepszymi mamami na świecie.

IMG_5017

IMG_5016

IMG_5330 (1)

 

Podobał Ci się mój wpis? Daj mi znać, tu i teraz. Zostaw komentarz. Udostępnij na FB. Daj like. Zróbmy hałas.

To może Ci się spodobać

 • Monika Kardel

  lepiej nie da się tego opisać.. 🙂 bycie Mamą – najlepsze co mogło mnie w życiu spotkać ! 🙂 jak byłam w ciąży zastanawiałam się czasem jak to będzie, czy dam radę, czy będę potrafiła odgadnąć dlaczego płacze itp. GŁUPIA BYŁAM! jak mogłam w ogóle myśleć że nie będę potrafiła zrozumieć potrzeb mojego synusia ???? :)) załapałam w mig (no prawie;) przecież Mamy wiedzą WSZYSTKO ! 🙂 kiedy głodny, kiedy mokra pieluszka, kiedy ululać, kiedy poprzytulać.. no bo co w tym trudnego ? ;p On płacze Ty zgadujesz 😀 wkońcu trafisz na właściwe :DD

 • Macierzyństwo to coś wyjątkowego. Ten Dzień Matki był moim pierwszym… 🙂

 • Kasia Gozdek

  super post – szczera prawda ;))

 • Nadia

  O tak masz racje, sama sobie tego wszystkiego nie wyobrazalam a teraz od 3 tygodni to wszystko to dla mnie codziennosc, ktora kocham i kocham ten usmiech, ktory wynagradza wszystko 🙂

 • A… cudne <3

 • Mari i

  Dziś trafiłam i przepadłam. Zmęczona, niewyspana. Nieważne. Podnosić o kilka centymetrów nad ziemię!

 • True! Wszystkie swoje wyobrażenia o macierzyństwie wyrzuciłam do kosza w pierwszym tygodniu życia mojego B ;)))